Česká telekomunikační infrastruktura a.s. (zkráceně CETIN) spravuje a provozuje největší datovou a komunikační síť pokrývající celé území České republiky. Zajišťuje také mezinárodní servis, a to jak pro domácí, tak i pro zahraniční poskytovatele služeb. Své produkty nabízí především různým telekomunikačním operátorům, kteří s jejich pomocí zajišťují služby pro koncové zákazníky.

V současné době hledáme kandidáty na pozici:

Specialista rozvoje koncových zařízení

Pro práci v laboratoři přístupových sítí hledáme kolegu, který se zapojí do kompletního rozvoje nově vybíraných koncových VDSL2 a VDSL3 zařízení a nastartování rozvoje platformy pro jejich management.

Co Vás čeká

  • spolupráce na nastartování a dalším rozvoji management platformy koncových DSL rozhraní postavené na protokolech SNMP a TR-69 (proof-of concept testy, spolupráce na zadávací dokumentaci a finální testy)
  • provádění testů koncových zařízení na úrovní protokolu Ethernet a IP (QoS, Internetová konektivita, firewall atd.)
  • provádění testů WiFi rozhraní
  • spolupráce na vytváření konfiguračních předpisů a manuálů
  • komunikace s dodavateli technologií DSLAM a DSL modemů

Co od Vás očekáváme my

  • vzdělání SŠ/VŠ technického směru
  • základní orientaci v technologiích DSL přístupových sítí (ADSL, VDSL, vektoring) a WiFi (standardy 802.11n a 802.11ac)
  • velmi dobrou znalost technologií Ethernet a IP (PPPoE stack, IPv4/IPv6dualstack, Ethernet a IP QoS, NAT, Prefix Delegation apod.)
  • dobrou orientaci v technologiích managementu zařízení pomocí protokolu SNMP
  • velkou výhodou orientace v technologii managementu pomocí TR-69
  • výhodou zkušenosti s programováním v PERL/Python/JAVA/.NET
  • zkušenost s analýzou datového provozu (např. pomocí WireShark)
  • dobrou znalost práce s PC (MS Office)
  • znalost anglického jazyka alespoň na komunikativní úrovni (B1)
  • aktivní přístup k práci, schopnost přinášet a realizovat vlastní nápady a myšlenky

S čím můžete počítat

  • přátelský kolektiv kolegů ve velmi tvůrčí atmosféře
  • možnost kariérního růstu spojený s účastí na nových technologických síťových projektech
  • neustálý kontakt s novými ICT technologiemi a měřicí technikou vysokého světového standardu (Spirent, IXIA)
  • znalostní rozvoj pomocí technologických školení dodavatelů, interních školení a blízké spolupráce s experty CETIN
  • a k tomu navíc nadstandardní zaměstnanecké výhody a benefity (např. služební mobilní telefon, internet v mobilu, speciální zaměstnanecký tarif na mobilní volání, slevy pro rodinu a přátele, týden dovolené navíc, cafeteria / výběrové benefity

Informace o pozici

Místo pracoviště

Olšanská 2681/6, 130 00  Praha-Žižkov, Česká republika

Typ pracovního vztahu

Práce na plný úvazek

Typ smluvního vztahu

Pracovní smlouva

Benefity

Bonusy/prémie, mobilní telefon, notebook, flexibilní začátek/konec pracovní doby, stravenky/příspěvek na stravování, dovolená 5 týdnů, vzdělávací kurzy, školení, kafetérie, zdravotní volno/sickday, možnost občasné práce z domova, firemní akce

Požadované vzdělání

Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou

Požadované jazyky

Angličtina (mírně pokročilá)

Zadavatel

Česká telekomunikační infrastruktura a.s.

Kontakt

Olšanská 2681/6
130 00  Praha-Žižkov
Česká republika